Aaron Ramsey-Arsenal kristal palasArsenal pobedio Kristal Palas u nadoknadi vremena

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu u londonskom derbiju Kristal Palas sa 2:1, u utakmici prvog kola Premijer lige.
Arsenal je jedina domaća ekipa koja je danas pobedila u utakmicama prvog kola.
Kristal Palas je poveo u 35. minutu golom Bredea Hangelanda, Arsenal je izjednačio preko Lorana Koščelnog u 45. minutu, a pobedonosni pogodak postigao je Aron Remzi u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.
To je bila prva pobeda Arsenala u prvom kolu Premijer lige posle pet godina.
Ranije danas, nijedna domaća ekipa nije uspela da ostvari pobedu. Svonsi je na Old Trafordu pobedio Mančester junajted sa 2:1, Hal Siti je sa 1:0 pobedio Kvins Park Rendžers, istim rezultatom Aston Vila je pobedila Stouk, a Totenhem ekipu Vest Hema.
Lester i Everton odigrali su nerešeno 2:2, a bodove su istim rezultatom podelili Vest Bromvič Albion i Sanderlend.
Sutra igraju Liverpul – Sautempton i Njukasl – Mančester siti, a u ponedeljak Barnli – Čelsi.