Filippo InzaghiUspešan debi Inzagija na klupi Milana, bez golova u Bergamu

Fudbaleri Milana savladali su večeras kod kuće ekipu Lacija sa 3:1, dok su Atalanta i Verona odigrali bez golova, u prvim utakmicama 1. kola italijanske Serije A.
Novi trener roso-nera, legenda kluba Filipo Inzagi, uspešno je na otvaranju sezone debitovao na klupi sedmostrukog prvaka Evrope. Milan je lako i sigurno osvojio startne bodove nakon ranog vođstva.
U nastavku susreta postigao je još dva gola, dok je počasni pogodak gostiju bio autogol defanzivca Aleksa.
Srpski reprezentativac u dresu Lacija, Dušan Basta, bio je starter i odigrao je ceo meč, dok je napadač Filip Đorđević igrao od 59. minuta, zamenivši Miroslava Klosea.
Verona je osvojila važan bod u Bergamu (0:0), a ceo meč za gostujući tim odigrao je srpski internacionalac Boško Janković.
Milan – Lacio 3:1 (Honda 7, Muntari 56, Menez 64. penal – Aleks 67)
Atalanta – Verona 0:0.
Od 20.45 sati igraju Ćezena – Parma, Đenova – Napoli, Palermo – Sampdorija, Sasuolo – Kaljari, Torino – Inter i Udineze – Empoli.
Odigrano juče: Roma – Fiorentina 2:0, Kjevo – Juventus 0:1.
Povezana vest:  Mirčea Lučesku povređen u teškoj saobraćajnoj nesreći u Bukureštu