nemacka argentina

Argentina ubedljiva protiv Nemačke

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je večeras Nemačku sa 4:2, u prijateljskoj utakmici u Diseldorfu. To je bila repriza ovogodišnjeg finala na Svetskom prvenstvu u Brazilu, u kome je posle produžetaka Nemačka pobedila Argentinu sa 1:0 golom Marija Gecea.
Najzaslužniji za pobedu „gaučosa“ bio je novi fudbaler Mančester junajteda Anhel di Marija, koji je postigao gol u 50. minutu, ali je asistirao kod golova Serhija Aguera u 21. minutu, Erika Lamele u 40. I Federika Fernandesa u 47. minutu.
Posle vođstva Argentine od 4:0, Nemačka je postigla dva gola, Andre Širle je bio strelac u 52. minutu i to je bio njegov šesti gol u poslednjih devet utakmica za Nemačku. Konačan rezultat postavio je Mario Gece u 78. minutu.
Selektor Nemačke Joakim Lev izveo je kombinovani tim i tek je u završnici uveo nekoliko standardnih igrača, a u ekipi Argentine, koju predvodi bivvši trener Barselone Herardo Martino nije bilo Lionela Mesija.

Povezana vest:  Vermezović: Meč sa Rubinom je kao šlag na torti