spanija makeodnija

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016

Španija sigurna, Engleska slavila u Bazelu, Đetići pobedili Moldaviju

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je večeras na domaćem terenu selekciju Makedonije sa 5:1, dok je Engleska slavila u Bazelu protiv Švajcarske sa 2:0, u utakmicama 1. kola kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016.
Branilac titule je posle fijaska na Mundijalu u Brazilu s renovinarinim timom bio siguran u Valensiji, gde je u roku od minut već imao prednost od 2:0.
Makedonci su smanjili vođstvo golom iz penala, ali je Buskec u finišu poluvremena nagovestio da ubedljiva pobeda neće doći u pitanje, što su potvrdili Silva pet minuta nakon odmora i Pedro u sudijskoj nadoknadi za konačan rezultat.
Engleska je, slično kao i Španija, prebolela debakl na Mundijalu i uspešno krenula u evropskim kvalifikacijama, pa je bez većih problema srušila Švajcarsku u Bazelu golovima Denija Velbeka, dok je Crna Gora istim rezultatom (2:0) sigurno pobedila Moldaviju kod kuće.
Slovenci su bili na korak od boda na gostovanju u Estoniji, međutim, poklekli su u finišu, kada je zbog dva žuta kartona van terena morao Stevanović.
Belorusija je sprečila iznenađenje i poraz u Luksemburgu golom u završnici meča (1:1), Austrija i Švedska u Beču su takođe remizirali (1:1), dok je Slovačka neprijatno iznenadila domaćina u Kijevu savladavši Ukrajinu sa 1:0.
Ranije večeras Rusija je u Moskvi lako slavila protiv autsajdera Lihtenštajna (4:0).
Rezultati večerašnjih utakmica:
C grupa:
Luksemburg: Luksemburg – Belorusija 1:1 (Gerson 42 – Drahun 78)
Valensija: Španija – Makedonija 5:1 (Ramos 16. penal, Pako 17, Buskec 45+3, Silva 50, Pedro 90+1 – Ibraimi 28. penal)
Kijev: Ukrajina – Slovačka 0:1 (Mak 17)
E grupa:
Talin: Estonija – Slovenija 1:0 (Purje 86)
Seravalje: San Marino – Litvanija 0:2 (Matulevičijus 5, Novikovas 36)
Bazel: Švajcarska – Engleska 0:2 (Velbek 59, 90+5)
G grupa:
Beč: Austrija – Švedska 1:1 (Alaba 7. penal – Zengin 12)
Podgorica: Crna Gora – Moldavija 2:0 (Vučinić 45+3, Tomašević 73)
Moskva: Rusija – Lihtenštajn 4:0 ((Bihel 4. autogol, Burgmajer 50. autogol, Kombarov 54. penal, Dzjuba 65)
Reprezentacija Srbije startuje u I grupi kvalifikacija 11. oktobra na gostujućem terenu protiv Jermenije.