Real Madrid Atletico MadridAtletiko pobedio Real na Santjago Bernabeu

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu gradskog rivala Real sa 2:1 i popeli se na drugo mesto na tabeli.
Atletiko je na Santjago Bernabeu poveo u 10. minutu golom Tijaga, koji je posle kornera Kokea glavom ubacio loptu u mrežu. Real je izjednačio u 26. minutu golom Kristijana Ronalda iz jedanaesterca, a pobedu Atletiku doneo je Arda Turan u 76. minutu, na asistenciju Raula Garsije.
Ekipa Dijega Simeonea se tako „osvetila“ gradskom rivalu za poraz u finalu Lige šampiona prošle sezone. Real je krajem maja posle produžetaka pobedio Atletiko sa 4:1 i osvojio 10. titulu evropskog prvaka.
Atletiko je sada drugi na tabeli sa sedam bodova i ima dva manje od vodeće Barselone, koja je ranije danas pobedila Atletik Bilbao sa 2:0.
Ekipa Karla Ančelotija je pretrpela drugi uzastopni poraz u prvenstvu i zauzima 12. mesto sa tri boda.
U drugoj utakmici večeras, Malaga i Levante su odigrali bez golova.