inter kaljariEkdal srušio Inter, Milan iščupao bod u Ćezeni

Fudbaleri Kaljarija priredili su veliko iznenađenje savladavši u gostima ekipu Intera sa 4:1, dok je Milan odigrao u Ćezeni nerešeno 1:1, u utakmicama 5. kola italijanske Serije A.
Sardinjani su u velikom stilu već u prvom poluvremenu srušili favorizovane nero-azure, a junak susreta bio je trostruki strelac, Šveđanin Albin Ekdal.
Kaljari je mogao u do ubedljivijeg uspeha da je Ćosu realizovao penal, kojeg je skrivio srpski defanzivac Nemanja Vidić prekršajem u kaznenom prostoru.
Gostima je olakšan posao nakon što je Nagatomo morao van terena već 27. minutu zbog dva žuta kartona.
Kaljari je postigao prvu pobedu ove sezone i pobegao iz opasne zone dok je Inter pretrpeo prvi poraz.
Vidić je odigrao ceo meč u ekipi domaćina, a Zdravko Kuzmanović presedeo je na klupi.
Milan je iščupao bod na gostovanju u Ćezeni, gde he njegov defanzivac Zapata isključen pola sata pred kraj, a istim rezultatom završen je meč između Torina i Fiorentine (1:1).
U timu domaćina Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta, dok je Nenad Tomović u Fiorentini presedeo na klupi.
U remiju Kjeva i Empolija (1:1) srpski internaconalac Ivan Radovanović bio je starter i odigrao je celu utakmicu.