falkao lopta-11Falkao doneo pobedu Junajtedu protiv Evertona – 2:1

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas na svom terenu Everton sa 2:1 u prvoj nedeljnoj utakmici Sedmog kola engleske Premijer lige.
Mančester je tako prvi put ove sezone imao dve uzastopne pobede, a Everton tri prvenstvena poraza.
Junajted je do prednosti došao u 27. minutu, kada je Anhel Di Marija udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Tima Hauarada.
Everton je u samoj završnici prvog dela igre imao priliku da dođe do izjednačenja, ali je jedanaesterac Lejtona Bejnsa odbranio David De Hea.
Ipak, Everton je usepo da dođe od izjednačenja u 55. minutu, kada je Stiven Nejmsit bio najviši u skoku nakon centaršuta Bejnsa sa levog boka.
Mančester juanjted je potom zaigrao mnogo ofanzivnije, i već u 62. minutu uspeo da dođe do drugog gola, koji je ujedno bio i poslednji na meču.
Odlučujući gol postigao je Radamel Falkao na asistenciju Di Marije u 62. minutu. Kolumbijcu je ovo bio prvi gol u dresu Mančester junajteda.
Mančester posle nekompletnog Sedmog kola zauzima četvrto mesto sa 11 bodova, dok je Everton 17. sa šest.