albanija danska

KVALIFIKACIJE ZA EP 2016
Albancima bod protiv Danske, Poljska srušila Nemačku

Fudbalske reprezentacije Albanije i Danske remizirale su večeras 1:1 u Elbasanu u utakmici I grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2016. godine.
Albanci su poveli golom Ermira Lenjanija u 38. minutu, a bod Dancima doneo je Lase Vibe u 81. minutu.
Selekcija Albanije u sledećem kolu u utorak gostuje u Beogradu reprezentaciji Srbije, dok će Danska dočekati Portugaliju.
Veliko iznenađenje napravila je selekcija Poljske koja je u meču D grupe u Varšavi savladala svetske šampione Nemce sa 2:0.
Domaćin je poveo u 51. minutu preko Arkadijusa Milika, a sudbinu Nemačke „zapečatio“ je Sebastijan Mila dva minuta pre kraja utakmice.
Rezultati večerašnjih utakmica:
Grupa D:
Republika Irska – Gibraltar 7:0 (Kin 6, 14, 18. penal, Meklin 46, 53, Perez 52. autogol, Hulahan 56)
Škotska – Gruzija 1:0 (Hubutija 28. autogol)
Poljska – Nemačka 2:0 (Milik 51, Mila 88)