ajoze perez njukasl

Njukasl pobedio Totenhem, Everton bolji od Barnlija

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas u gostima ekipu Totenhema sa 2:1 (0:1) u 9. kolu engleske Premijer lige. Totenhem je poveo golom Emanuela Adebajora u 18. minutu, kada je glavom iskoristio centaršut mladog Mejsona.
Londonski tim je u potpunosti „držao“ meč pod kontrolom u prvom poluvremenu, ali je za samo 12 minuta u nastavku bio u deficitu. Tek što su krenuli sa centra fudbaleri Njukasla, Sami Ameobi je postigao gol. Prihvatio je dubinsku loptu od Kolbeka, pobegao Eriku Dajeru i rutinski doneo izjednačenje svom timu.
Važnu pobedu „svrakama“, koja ih pomera iz opasne zone, doneo je 21-godišnji Ajoze Perez.
Everton je lako savladao Barnli u gostima sa 3:1, a istakao se veteran Eto sa dva gola.