Roberto MartínezMartines: Eto je uradio više od dva postignuta gola

Trener fudbalera Evertona Roberto Martines rekao je da je Samjuel Eto na današnjem meču s Barnlijem uradio mnogo više od postizanja golova, iako će svi samo o tome govoriti.
Everton je danas na gostovanju savladao Barnli sa 3:1 u devetom kolu Premijer lige, a Eto je postigao dva gola.
-Razmišljao sam o njegovoj igri danas, siguran sam da će svi govoriti samo o golovima i onome šta je uradio ispred gola, ali ja sam prezadovoljan njegovom ulogom na terenu i načinom na koji je radio za tim – rekao je Martines za britanske medije.
Ekipa Roberta Martinesa je povela već u četvrtom minutu golom Etoa, izjednačio je Dani Ings u 20. minutu. Novu prednost Evertonu doneo je Romel Lukaku devet minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Eto u 85. minutu meča.
-Srećan sam zbog svoje igre danas, sa dva postignuta gola, ali sam srećniji zbog igre celog tima – rekao je Eto.
Posle devet odigranih utakmica Everton je deveti na tabeli sa 12 bodova, dok je Barnli na pretposlednjem mestu sa četiri boda.
U narednom, desetom kolu, Everton dočekuje Svonsi, a Barnli gostuje Arsenalu.

Povezana vest:  SP BRAZIL 2014, Otkriveno 50 lažnih ulaznica na otvaranju SP