napoli romaNapoli pobedio Romu za treće mesto na tabeli

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na svom terenu Romu sa 2:0, u utakmici 10. kola italijanskog prvenstva i popeli se na treće mesto na tabeli.
Napoli je poveo u trećem minutu golom Gonzala Iguaina, što je bio njegov peti gol u poslednjih šest dana. Konačan rezultat postavio je Hose Kaljehon u 85. minutu, svojim sedmim golom u poslednjih sedam prvenstvenih utakmica. To je bio njegov treći gol u tri utakmice protiv Rome.
U 137. derbiju Napolija i Rome, ekipa Rafaela Benitesa je potpuno dominirala na San Paolu, stvarala je prilike, ali je postigla samo dva gola. U prvom poluvremenu stativu su pogodili Kaljehon i Marek Hamšik. Sa druge strane, Roma je slabo igrala i napravila jednu šansu.
To je bila prva utakmica Napolija i Rome otkako je prošle sezone pre utakmice u finalu Kupa ubijen navijač Napolija.
Roma je drugim porazom u prvenstvu propustila priliku da preuzme prvo mesto na tabeli od Juventusa, koji večeras igra na gostovanju protiv Empolija i pobedom bi mogao da se „odlepi“ na tri boda.
Juventus i Roma na prvom i drugom mestu imaju po 22 boda, a Napoli zauzima treće mesto na tabeli sa četiri boda manje.