Alessandro Lucarelli Paolo De CeglieParma pobedom nad Interom prekinula seriju poraza, Juventus se osamostalio na vrhu

Fudbaleri Parme pobedili su večeras na svom terenu Inter sa 2:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 10. kola italijanske Serije A.
Oba gola za Parmu postigao je Paolo De Čelje. On se prvi put u listu strelaca upisao u petom minutu, kada je iskoristio centaršut Andree Rispolija sa desnog boka, a konačan rezultat postavio je u 76. minutu. Trener milanskog tima Valter Macari opet će biti na udaru kritika, pošto se i uoči meča u Parmi spekulisalo o njegovoj smeni.
Parma je ovom pobedom prekinula niz od šest uzatopnih poraza u Seriji A.
Inter posle deset utakmica zauzima deveto mesto sa 15 bodova, deset manje od lidera Juventusa, dok je Parma 19. sa šest.
Juventus je pobedom u gostima nad Empolijem sa 2:0 ponovo povećao prednost u odnosu na rimski klub. Andrea Pirlo je lepim golom iz slobodnog udarca doneo vođsvo torinskom timu, dok je Alvaro Morata postavio konačan rezultat.