Aston Villa  Tottenham HotspurTotenhem uz pomoć sreće preokretom do bodova

Fudbaleri Totenhema savladali su danas na gostovanju ekipu Aston Vile sa 2:1 u meču Premijer lige obeleženog nervozom i preokretom londonskog kluba u završnici.
Aston Vila je pretposlednju utakmicu 10. kola počela dobro, rano došla do vođstva i činilo sa da je na pragu osvajanja značajnih bodova.
Međutim, Totenhem se nije predavao, a kada je domaći napadač Benteke pola sata pred kraj posle velike gužve i prekida od nekoliko minuta dobio crveni karton zbog udaranja protivnika uspeo je uz dosta sreće da napravi preokret.
Najpre je Čedli izjednačio u 84. minutu, da bi Kejn u finišu iz slobodnog udarca doneo trijumf za skok na osmo mesto prvenstvene tabele.
Aston Vila je ostala na 15. poziciji sa samo dva boda iznad opasne zone.
Aston Vila – Totenhem 1:2 (Vajman 16 – Čedli 84, Kejn 90)
Ranije danas Mančester Siti je u velikom gradskom derbiju pobedio Mančester Junajted sa 1:0.
Odigrano juče: Lester – VBA 0:1, Stouk – Vesthem 2:2, Hal – Sautempton 0:1, Everton – Svonsi 0:0, Arsenal – Barnli 3:0, Čelsi – KPR 2:1, Njukasl – Liverpul 1:0.
Sutra se sastaju Kristal palas – Sanderlend.
Tabela: Čelsi 26 bodova, Sautempton 22, Mančester Siti 20, Arsenal i Vesthem po 17, Svonsi 15, Liverpul i Totenhem po 14, itd.

Povezana vest:  Zvezdini igrači kažnjeni sa po 30.000 dinara