Heung-Min Son leverkuzen

Bajer Leverkuzen pobedio Zenit i zakoračio u nokaut fazu

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Zenita sa 2:1, u prvoj utamici 4. kola C grupe Lige šampiona. Ovim uspehom nemački klub je učvrstio vođstvo na tabeli sa devet bodova i praktično zakoračio u nokaut fazu, dok je Zenit napravio korak nazad.
Nakon slavlja u prvenstvenom derbiju protiv CSKA činilo se da će izabranici portugalskog trenera Viljaša-Boaša smoći snage da pobedom preuzmu čelo grupe, međutim, od toga nije bilo ništa.
Skupoceni ruski tim, predvođen zvezdama Hulkom, Danijem, Vicelom i Keržakovim propustio je brojne prilike u prvom poluvremenu.
Bajer se uspešno branio, a potom u nastavku kaznio greške rivala i sa dva gola Korejca Sona obezbedio zaslužen trijumf prepustivši domaćinu samo utešni pogodak u završnici.
Zenit – Bajer Leverkuzen 1:2 (Rondon 89 – Son 68, 73)
U drugom meču C grupe od 20.45 sati u Lisabonu igraju Benfika i Monako.