FUDBALSKA-LOPTA

Uhapšeno 16 hrvatskih navijača

Italijanska policija uhapsila je 16 hrvatskih navijača zbog nasilja i prekida utakmice kvalifikacija za prvenstvo Evrope u nedelju, kada su na teren bacali baklje.
Utakmica između Italije i Hrvatske , koja je završena nerešenim rezultatom – 1:1, dva puta je prekidana u nedelju, a sudija je u drugom poluvremenu čak poslao igrače u svlačionicu dok se ne reši problem.
Utakmica je u prvom poluvremenu bila prekunuta na nekoliko minuta, a kasnije na deset minuta, kada su navijači na tribini izavali mali požar.
Policija je intervenisala i na kraju je odigrano poslednjih 17 minuta meča.
Selektor Hrvatske Niko Kovač koji je apelovao na navijače da se smire, rekao je da „ovo nije fudbal“.
-Ovo nije prava slika naše zemlje i našeg naroda – rekao je Kovač.
Hrvatski navijači su ubacivali baklje na teren prilikom izjednačujućeg gola u 15 minutu, a svoju ekipu su bodrili uz ustaške povike „Za dom spremni“ i „Ajmo ustaše“.

Povezana vest:  POJAČANJE CRVENE ZVEZDE, Reprezentativac Gane Adi stigao na Marakanu