a jsl CZV - OFK Bgd014Zvezda pobedila OFK Beograd uz dosta muke

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su su večeras na Marakani OFK Beograd sa 2:1 (1:0) u utakmici 14. kola Superlige Srbije.
Zvezda je posle dva vezana remija zabeležila pobedu i bar do sutra prepolovila zaostatak na tebeli u odnosu na prvoplasirani Partizan.
Izabranici Nenada Lalatovića su kao i na prethdonim mečevima propustili nekoliko izglednih prilika za gol i uz dosta muke došli do važne pobede.
Crveno-bele je u vođstvo već u drugom minutu doveo Aleksandar Katai, izjednačenje „romantičarima“ doneo je Duronjić u 73, a konačan rezultat postavio je Đorđe Despotović u 81. minutu.
Navijači Zvezde odali su počast tragično preminulom Marku Ivkoviću transparentom „Živiš“, velikom „šetalicom“ sa njegovim likom i ćutanjem do 25. minuta.
Ivković je ubijen prošlog petka u Istanbulu uoči utakmice košarkaške Evrolige između Crvene zvezde i Galatasaraja.
Sa druge strane navijači OFK Beograda odlučili su da napuste Marakanu, jer im je bilo zabranjeno da okače svoje transparente na ogradu stadiona.
Rezultati i strelci 14. kola:
Jagodina – Radnički Kragujevac 2:1 (Martinović 9, Šušnjar 38 – Milovanović 69)
Napredak – Donji Srem 3:1 (Božović 5, 71, N’Daje 80 – Stanisavljević 63)
Radnički Niš – Mladost Lučani 2:2 (Đorđević 43, Marjanović 55. penal – Živadinović 5, Frajdej 69)
Spartak – Rad 0:0
Vojvodina – Čukarički 1:2 (Tumbasević 69 – Todovorić 45, Stojiljković 73)
Borac – Voždovac 0:0
Crvena zvezda – OFK Beograd 2:1 (Katai 2, Despotović 81 – Duronjić 73)