lopta u mrezi
Pobede Atletik Bilbaoa i Espanjola

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su danas na gostujućem terenu Hetafe sa 2:1, u utakmici 13. kola španskog prvenstva i nastavili niz od šest utakmica bez poraza.
Najzaslužniji za pobedu Atletika bio je Benat Ečeberija koji je u 36. minutu asistirao Mikelu San Hoseu kod gola, a u 90. Minute postigao je pogodak iz slobodnog udarca. Minut kasnije konačan rezultat postavio je Anhel Lafita.
Posle pete pobede Atletik zauzima deveto mesto na tabeli sa 18 bodova, a Hetafe 11. mesto sa četiri boda manje.
Fudbaleri Espanjola pobedili su na svom terenu Levante sa 2:1 I ostvarili prvi trijumf u poslednjih šest utakmica.
Levante je poveo u 12. minutu golom Hosea Luisa Moralesa, a domaći su preokrenuli preko Felipea Kaiseda u 19. i Serhija Garsije u 35. minutu.
Espanjol je trećom prvenstvenom pobedom preskočio Hetafe na 10. mestu, a obe ekipe imaju po 14 bodova i nalaze se na četiri boda od zone ispadanja.