real rekord slavljeReal pobedio Malagu za novi klupski rekord

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu Malagu sa 2:1, u utakmici 13. Kola španskog prvenstva i postavili klupski rekord od 16. uzastopnih pobeda.
Real je poveo u 18. minutu golom Karima Benzeme, što je njegov osmi prvenstveni gol, a Garet Bejl duplirao je vođstvo u 83. minutu i tako postigao sedmi gol u sezoni, a šesti prvenstveni.
Kod oba gola asistent je bio najbolji strelac lige Kristijano Ronaldo. Portugalac je postigao 20 golova u Primeri, a ima i osam asistencija.
Konačan rezultat postavio je Roke Santa Kruz u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.
Real je utakmicu završio sa 10 igrača, pošto je Isko isključen zbog drugog žutog kartona.
Posle 11. pobede u prvenstvu Real ima 33 boda, pet više, ali I utakmicu više od Barselone, koja sutra igra na gostovanju protiv Valensije.
Malaga zauzima šesto mesto na tabeli sa 21 bodom.

Povezana vest:  Anđelković: Ima još da se igra, sve će doći na svoje