Eintracht Frankfurt  Borussia DortmundNovi poraz fudbalera Borusije Dortmund

Fudbaleri Borusije Dortmund izgubili su večeras u Frankfurtu od ekipe domaćeg Ajntrahta sa 2:0 i već osmim porazom ostali na samom dnu tabele nemačke Bundes lige.
Poslednji meč 13. kola protekao je u velikoj borbi, cinilo se da tim Jirgena Klopa može da prekine lošu seriju, ali je Ajntraht poveo odmah na početku susreta i najavio uspeh.
Uzalud je Borusija pokušavala u nastavku da se vrati u meč, propustila je nekoliko povoljnih šansi, a sve dileme otkolnio je Seferović u završnici i obezbedio Ajntrahtu pobedu za skok na 9. mesto.
U gostujućem timu srpski defanzivac Neven Subotić odigrao je celu utakmicu, dok je Miloš Jojić ušao na teren sa klupe u 74. minutu.
Ajntraht Frankfurt – Borusija Dortmund 2:0 (Majer 5, Seferović 78)
Ranije danas Volfsburg je kod kuće pobedio Borusiju Manhengladbah sa 1:0.
Odigrano u subotu: Bajer Leverkuzen – Keln 5:1, Augsburg – Hamburger 3:1, Herta – Bajern 0:1, Hofenhajm – Hanover 4:3, Šalke – Majnc 4:1, Verder – Paderborn 4:0.
Odigrano u petak: Frajburg – Štutgart 1:4.
Tabela: Bajern 33 boda, Volfsburg 26, Bajer Leverkuzen 23, Augsburg 21, Borusija Menhengladbah, Šalke i Hofenhajm po 20, Hanover 19, Ajntraht 18, itd.