Manchester City  EvertonMančester siti pobedio Everton

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Everton sa 1:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 15. kola engleske Premijer lige.
Siti je ovim trijumfom iskoristio poraz lidera šampionata Čelsija I tako se primakao na tri boda zaostatka na tabeli.
Utakmica je počela povredom Serhija Aguera, fudbalera Sitija I najefikasnijeg igrača Premijer lige, koji je, u trećem minutu posle duela sa defanzivcem Evertona Muhamedom Bešićem, u suzama, držeći se za koleno napustio igru.
Siti je 24. minutu iz jednaesterca došao do jedinog gola na meču, a strelac je bio Jaja Ture. Minut ranije Fil Dzagelka je oborio Džejmsa Milnera u šesnaestercu.
Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je posle mesec dana odsustva zbog povrede bio u protokolu Sitija, ali nije dobio priliku da zaigra.
Ranije danas Njukasl je sa 2:1 pobedio Čelsi, koji je i dalje lider šampionata sa 36 bodova, dok je Mančester siti drugi sa 33, a Everton je 11. sa 18.