arjen roben

Nova pobeda Bajerna, Štutgart slavio u Hamburgu

Fudbaleri Bajerna savladali su večeras u Minhenu ekipu Frajburga sa 2:0 i na čelu tabele Bundes lige odmakli 12 bodova drugoplasiranom Volfsburgu. Tim Pepa Gvardiole nije imao posebno težak zadatak protiv rivala koji se grčevito bori za opstanak. Dominirao je na Alijanc Areni i rutinski slavio golovima Robena i Milera.
Srpski defanzivac u ekipi Frajburga Stefan Mitrović meč je presedeo na klupi.
Štutgart je osvojio zlata vredne bodove u Hamburgu, gde je slavio sa 1:0, iako je od 53. minuta bio oslabljen nakon što je Nidermajer zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja.
Ovim uspehom Štutgart je pobegao iz zone ispadanja i po broju bodova (16) izjednačio se sa večerašnjim rivalom.
Srpski defanzivac u ekipi Hamburgera Gojko Kačar nije ulazio u igru, kao i mladi Filip Kostić u gostujućem sastavu.
Hanover je kod kuće pobedio Augsburg sa 2:0, napadač gostiju Nikola Đurđić igrao je do 62. minuta, dok su Keln i Majnc odigrali bez golova (0:0).