Newcastle United  EvertonNjukasl preokretom do bodova protiv Evertona

Fudbaleri Njukasla savladali su na domaćem terenu ekipu Evertona sa 3:2, u preostaloj današnjoj utakmici 19. kola engleske Premijer lige.
Domaćin je posle zanimljive borbe na Sent Džejms Parku zasluženo došao do vredne pobede posle preokreta i ponovo se uključio u trku za gornji deo tabele.
Popularne „svrake“ nisu posustale kada je gost poveo već u 5. minutu, zaigrali su mnogo angažovanije u nastavku i zasluženo osvojili sva tri boda, nanevši Evertonu osmi poraz ove sezone kojim je ostao na 12. poziciji.
Njukasl – Everton 3:2 (Sise 34, Gutijerez 51, Kolbak 68 – Kone 5, Miralas 84)
Odigrano ranije danas:
Aston Vila – Sanderlend 0:0
Hal – Lester 0:1 (Marez 32)
Mančester Siti – Barnli 2:2 (Silva 23, Fernandinjo 33 – Bojd 47, Barns 81)
Kvins Park Rendžers – Kristal Palas 0:0
Sautempton – Čelsi 1:1 (Mane 17 – Azar 45+1)
Stouk – Vest Bromvič Albion 2:0 (Dijuf 51, 66)
Totenhem – Mančester Junajted 0:0
Vesthem – Arsenal 1:2 (Kujate 54 – Kazorla 41. penal, Velbek 44)
Sutra se sastaju Liverpul i Svonsi.
Tabela: Čelsi 46 bodova, Mančester Siti 43, Mančester Junajted 36, Sautempton i Arsenal po 33, Vesthem i Totenhem po 31, Svonsi 28, Njukasl 26, itd

Povezana vest:  ENGLESKA PREMIJER LIGA, Drugo kolo – Čelzi i Junajted gostuju, Siti čeka Liverpul