totenhem trening

Totenhem „petardom“ razneo Čelsi, fantastični Kejn

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas u gradskom derbiju Čelsi sa 5:3 (3:1) u poslednjem meču 20. kola engleske Premijer lige.
Junak meča na Vajt Hart Lejnu bio je talentovani napadač Hari Kejn, koji je postigao dva gola, a nad njim je napravljen penal koji je realizovao Andros Tauzend.
U strelce su se još upisali Deni Rouz i Naser Čadli, kao i Dijego Kosta, Eden Azar i Džon Teri za gostujući tim.
Čelsi se drugim porazom u sezoni izjednačio na prvom mestu na tabeli sa Mančester Sitijem, a oba tima imaju identičnu gol razliku 44:19.
Od starta meča i vođstva „plavaca“ iz 18. minuta preko Koste, ništa nije naslućivalo da će ekipa Žozea Murinja doživeti krah. Azar je prošao po strani, pogodio je stativu, ali se lopta do Oskara koji je asistirao brazilskom napadaču.
Totenhem je u prvih pola sata igre bio potpuno bezidejan, ali je Kejn probudio „pevce“. Sam se izborio za loptu i sa oko 20 metara pogodio ugao golmana Tiba Kurtoe.
I onda na isteku prvog dela igre „blic krig“ Totenhema. Posle jedne kontre Naser Čadli pogodio je stativu, ali je levi bek Deni Rouz ispratio akciju i odbitak sproveo u mrežu.
Sudija Fil Daud spremao se odsvira kraj, ali je ipak pre toga morao da pokaže na belu tačku. Geri Kejhil bio je nesmotren u svom kaznenom prostoru, srušio je Kejna i Tauzend je bio nepogrešiv.
Čelsi se još nije oporavio od šoka, a Kejn je ponovo bio neuhvatljiv za odbranu Čelsija i po drugi put se upisao u strelce za visoko vođstvo od 4:1.
Čelsi je u 61. minutu uspeo da smanji rezultat preko raspoloženog Azara, a 14. asistenciju u sezoni upisao je Sesk Fabregas.
Pokušali su gosti da uvedu utakmicu u neizvesnost, pretili u nekoliko navrata, ali je posle asistencije Kejna, Čadli u 78. minutu rešio sve dileme.
Kapiten „plavaca“ Džon Teru u finišu meča uspeo je da ublaži poraz svog tima, ali i zadrži na deobi prvog mesta.
Rezultati i strelci:
Stouk – Mančester Junajted 1:1 (Šoukros 2. – Falkao 26)
Aston Vila – Kristal Palas 0:0
Hal – Everton 2:0 (Elmohamadi 33, Rosenior 43)
Liverpul – Lester 2:2 (Džerard 17. i 40. oba iz penala – Nadžent 58, Šulp 60)
Mančester Siti – Sanderlend 3:2 (Ture 57, Jovetić 67, Lampard 73. – Rodvel 68, Džonson 71. penal)
Njukasl – Barnli 3:3 (Tejlor 15, Kolbek 26, Siskoko 78. – Damet 19. autogol, Ings 66, Bojd 86)
Kvins Park Rendžers – Svonsi 1:1 (Fer 20. – Boni 90)
Sautempton – Arsenal 2:0 (Manu 34, Tadić 56)
Vest Hem – Vest Bromvič Albion 1:1 (Sako 10. – Berahino 42)
Totenhem – Čelsi 5:3 (Kejn 30, 52, Rouz 44, Tauzend 45, Čadli 78. – Kosta 18, Azar 61. Teri 87)
Tabela: Čelsi i Mančester Siti po 46 bodova, Mančester Junajted 37, Sautempton 36, Totenhem 34, Arsenal 33, Vest Hem 32…