Real Sociedad BarcelonaBarselona poput Reala: Sosijedad bolji od Katalonaca

Fudbaleri Barselone nisu iskoristili poraz Reala u Valensiji i priliku da se vrate na prvo mesto u Primeri, pošto su večeras u utakmici 17. kola izgubili od Sosijedada sa 1:0 (1:0).
Jedini pogodak za ekipu Dejvida Mojesa postigao je levi bek Katalonaca Đordi Alba, koji je već u 2. minutu nespretnom reakcijom poslao loptu u sopstvenu mrežu.
Trener Barselone Luis Enrike snosi veliki deo odgovornosti za poraz, jer je u prvih 45 minuta na klupi ostavio Lionela Mesija, a tokom drugom poluvremena šansu su dobili Nejmar i Dani Alveš.
Ranije danas, Valensija je nanela prvi poraz Realu posle serije od 22 uzastopne pobede – 2:1, Rajo Valjekano je istim rezultatom savladao Hetafe, baš kao i Eibar u gostima protiv Espanjola.
Tabela: Real Madrid 39 (-1), Barselona 38, Atletiko Madrid 38, Valensija 34, Sevilja 33…

Povezana vest:  Fernando Tores napušta Atletiko Madrid na kraju sezone