Parma SampdoriaSampdorija bolja od Parme, Atalanta pobedila Milan

Fudbaleri Samprodije pobedili su danas u Bergamu Atalantu sa 2:0, a trijumf u gostima zabeležila je i ekipa Atalante, koja je sa 1:0 savladala Milan u utakmicama 19. Kola italijanske Serija A.
Torino je u gostima sa 3:2 savladao Čezenu, u Veroni je Fiorentina u poslednjim trenucima meča došla do pobede nad Kjevom, dok su Đenova i Sasuolo remizirali 3:3, a Udineze je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 sa Kaljarijem.
Sampdorija je u gostima došla do druge pobede u poslednjih pet utakmica, a trijumf ekipi Siniše Mihajlovića doneli su Gonsalo Bergesio i Roberto Sorijano golovima u drugom poluvremenu.
Prvo je mrežu Parme zatresao Bergesio u 54. minutu, da bi konačan rezultat golom u 70. minutu postavio Sorijano.
Srpski internacionalac Nenad Krstičić igrao je poslednjih devet minuta, pošto je u 84. minutu zamenio Pedra Obijanga.
Sampdorija je ovim trijumfom zadržala priključak za trećeplasiranim Napolijem, koji je ranije danas u gostima savladao Lacio sa 1:0, te sada obe ekipe imaju 33 boda, dok je poslednja, 20. sa devet.
Atalanta je na gostovanju iznenadila Milan i došla do prve pobede posle četiri meča bez trijumfa.
Jedini strelac za ekipu iz Bergama bio je Herman Denis u 33. minutu, posle dobre akcije Atalante.
Milan je u nastavku susreta preuzeo inicijativu, stvara šanse, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.
Ekipa Filipa Inzagija zadržala je deveto mesto sa 26 bodova, dok je Atalanta 15. sa 20.
Fiorentina je u sudijskon nadoknadi vremena drugog poluvremena, odnosno u 94. minutu došla do pobede, kada je na asistenciju Hoakina mrežu Kjeva zatresao Kuma Babakar.
„Viola“ je prvo povela u 35. minutu golom Gonsala Rodrigesa, a sistent bio je Nenad Tomović, da bi Kjevo u 72. izjednačio preko Serhija Pelisijea.
Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za Fiorentinu.
Tim iz Firence je ovom pobedom „izbio“ na šesto mesto sa 30 bodova, dok je Kjevo 17. sa 18.
Kasnije večeras, odnosno u 20.45 u Torinu će se sastati Juventus i Verona.

Povezana vest:  Siniša Mihajlović "meša" karte za meč sa Francuskom