Brighton  Hove Albion ArsenalArsenal, Vest Hem i Aston Vila u osmini finala FA kupa

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u osminu FA kupa pošto su večeras pobedili u gostima drugoligaša Brajton sa 3:2 (2:0) u četvrtoj rundi.
Arsenal je bez većih problema obezbedio učesće među 16 najjačih ekipa u najmasovnijem takmičenju, iako rezultat možda to ne dokazuje.
Tim Arsena Vengera je već u 24. minutu imao dva gola prednosti preko Tea Volkota i Mesuta Ozila i sve je „mirisalo“ da će londonski klub zabeležiti ubedljiv trijumf.
Član Čempionšipa je u nastavku drugog dela utakmice iskoristio opuštanje gostiju i smanjio rezultat golom Krisa O’Grejdija.
Nije prošlo mnogo vremena, a Arsenal je ponovo imao dva gola viška preko najboljeg pojedinca meča Tomaša Rosickog.
Brajton je do kraja meča uspeo da ublaži poraz, ali ništa više od toga jer je Arsenal i pored porednosti imao inicijativu.
Arsenalu su se u narednoj rundi pridružili Vest Hem i Aston Vila, koji su ranije danas bolji od Bristola, odnosno Bornmauta.
Rezultati i strelci 4. runde FA kupa:
Brajton – Arsenal 2:3 (O’Grejdi 50, Baldok 75. – Volkot 2, Ozil 24, Rosicki 59)
Bristol – Vest Hem 0:1 (Sako 81)
Aston Vila – Bornmaut 2:1 (Gil 51, Vajman 71. – Vilson 90)
Ročdejl – Stouk
Utakmice koje su završene nerešenim rezultatom igraće se 4. februara, ali na terenima gostujućih timova.
Žreb za osminu finala zakazan je za sutra, a utakmice će se igrati 14. i 15. februara.
Povezana vest:  Rašović: Zasluge igračima, ali i Vermezoviću i Tumbakoviću