Atletik Bilbao  slavlje

Espanjol ubedljiv protiv Almerije, Bilbao nastavio loš niz

Fudbaleri Espanjola ubedljivo su pobedili večeras na domaćem terenu ekipu Almerije sa 3:0 (2:0) u 20. kolu španske Primere. Junak meča bio je urugvajski napadač Kristijan Stuani, koji je već u prvom poluvremenu postigao dva gola posle asistencija Serhija Garsije.
Konačan rezultat postavio je nekadašnji fudbaler Mančester Sitija Filipe Kaisedo.
Espanjol je zabeležio sedmu pobedu u prvenstvu i pobegao od opasne zone na 10 bodova, u kojoj se nalazi Almerija.
Atletik iz Bilbaa nije uspelo ni sedmi meč zaredom da osvoji tri boda, pošto je Malaga nešto više od 10 minuta pre kraja uspela da izjednači golom Havija Gere. Prethodno je Mikel San Hoze doveo u vođstvo učesnika ovogodišnje Lige šampiona.
Veoma zanimljivo bilo je na Mestalji gde je Valensija pobedila Sevilju sa 3:1. Najzaslužniji za prvi poraz Sevilje posle dva meseca u Primeri bio je štoper domaćih Dani Pareho sa dva gola.
Tragičar meča bio je napadač Sevilje Karlos Baka, koji je propustio da izjednači rezultat u 41. minutu kada je promašio penal, iako ga je samo 10 minuta pre toga iskoristio.
Rezultati i strelci:
Espanjol – Almerija 3:0 (Stuani 37, 40, Kaisedo 74)
Atletik Bilbao – Malaga 1:1 (San Hoze 70. – Gera 78)
Deportivo La Korunja – Granada 2:2 (Rodrigez 34, Lukas 38. – Piti 7, Ibanjez 83)
Valensija – Sevilja 3:1 (Pareho 18. penal, 32, Fuego 56. – Baka 31. penal)