Bayer Leverkusen  Borussia DortmundDortmund remijem sa Leverkuzenom zadržao „fenjer“

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su večeras nerešeno u Leverkuzenu protiv Bajera 0:0 i ostaće na poslednjem mestu na tabeli Bundeslige posle 18. kola.
Pre nekoliko sezona ekipa Jirgena Klopa bila je dve godine zaredom prvak Nemačke i igrala finale Lige šampiona, ali situacija se sada promenila i Borusija će morati da se bori za opstanak u Bundesligi.
Borusija je na Baj areni mogla do sva tri boda da je napadač Ćiro Imobile iskoristio nekoliko povoljnih šansi, najbolju u 20-ak minuta pre kraja, ali je golman „farmaceuta“ Leno bio uspešniji.
Neven Subotić je za goste igrao drugo poluvreme, nakon što je zamenio Lukaša Piščeka.
Dortmund će novu priliku za trijumf imati već u sredu, kada na Vestfalen dolazi Augzburg.
Rezultati i strelci 18. kola:
Šalke – Hanover 1:0 (Heger 32)
Frajburg – Ajntraht Frankfurt 3:1 (Darida 61. penal, Petersen 53, 69, 88. – Rus 1)
Majnc – Padeborn 5:0 (Mali 6, 46, De Blasis 69, Alagui 83, Gajs 87
Hamburg – Keln 0:2 (Rise 62, 78)
Štutgart – Borusija Menhengladbah 0:2 (Herman 71)
Bajer Leverkuzen – Borusija Dortmund 0:0