Augsburg  EintrachtAugsburg i dalje nepobediv, igrao nerešeno sa Ajntrahtom

Fudbaleri Augsburga igrali su danas na svom terenu nerešeno 2:2 sa Ajtrahtom iz Frankfurta, u poselednjoj utakmici 20. kola nemačke Bundeslige.
Augsburg je nepobediv u drugom delu nemačkog šampionata, u kojem je posle početne dve pobede zabeležio remi i sada je četvrti na tabeli sa 34 boda.
Ipak, domaća ekipa nije uspela da zadrži treću poziciju, pošto je Šalke pobedom nad Borusijom Menhengladbah iskoristio taj remi I izjednačio se po broju bodova sa Augsburgom, uz bolju gol razliku.
Ajntraht je i dalje bez pobede u drugom delu Bundeslige i deveti je na tabeli sa 25 bodova.
Augsburg je imao priliku da ostvari i bolji rezultat protiv Ajntrahta, s obzirom na to da je vodio 2:0 golovima Ragnara Klavana u sedmom I Raula Bobadilje u 38. minutu.
Ipak, tim iz Frankfurta je došao do boda pogotkom Štefana Ajgnera u nadoknadi prvog poluvremena i Aleksandra Mejera u 70. minutu.
Srpski fudbaler Nikola Đurđić igrao je u finišu susreta za Augsburg, pošto je u 83. minutu zamenio strelca drugog gola Bobadilju, kao i u prošlom kolu.

Povezana vest:  Vermezović: Odigrali smo kvalitetnu utakmicu