fa cupBredford novom senzacijom do četvrtfinala FA kupa

Fudbaleri engleskog trećeligaša Bredforda priredili su novo iznenađenje u ovogodišnjem FA kupu pošto su večeras u osmini finala eliminisali Sanderlend sa 2:0 (1:0).
Istorijski uspeh članu Lige 1, koji će igrati u četvrtfinalu prvi put posle 39 godina, doneli su autogolom Džon O“Šej u 3. i Džon Stid u 61. minutu.
Na terenu se nije primećivalo da je Bredford dva ranga niže u odnosu na Sanderlend, čak je domaći tim u prvom poluvremenu bio bolji rival i mogao da ima veću prednost.
Ekipa Gustava Pojeta imala je nekoliko šansi preko Flečera da izjednači rezultat, ali je Bredford sasvim zasluženo nastavio lepu fudbalsku priču.
Bredford je ranije elimisao lidera Premijer lige Čelsi, nakon što je na Stamford Bridžu pobedio sa 4:2.