luis van gal-pressVan Gal hvali timski duh Mančester junajteda

Trener Mančester junajteda Luj van Gal pohvalio je „timski duh“ svojih igrača, koji su posle preokreta uspeli da pobede trećeligaša Preston i plasiraju se u četvrtfinale FA kupa.
Mančester junajted je sinoć na gostujućem terenu pobedio Preston sa 3:1. Domaći su poveli u 47. minutu golom Skota Lairda, a izjednačio je Ander Erera u 65. minutu.
Maruan Felaini doneo je vodjstvo Junajtedu u 72. minutu a konačan rezultat postavio je Vejn Runi iz penala u 88. minutu.
-Zadovoljan sam prvim poluvremenom pošto smo protivnku dozvolili samo jednu šansu. U drugom delu igre smo nesrećno primili gol, ali nakon toga smo pokazali neverovatni timski duh, promenili smo igru I oštrinu i to je bilo rešenje. Postigli smo fantastične golove ali imali smo i malo sreće – rekao je Van Gal, preneli su britanski mediji.
Mančester junajted će u četvrtfinalu FA kupa na svom terenu igrati protiv Arsenala, 7. ili 8. marta. Za mesto u polufinalu igraće još Liverpul – Blekburn, Bredford – Reding i Aston Vila – Vest Bromvič Albion.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Rezultati petog kola i tabela Super lige