milan cesenaPobede Lacija i Milana, remi Rome

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u Rimu Palermo sa 2:1, dok je Milan kod kuće sa 2:0 savladao Ćezenu u utakmicama 24. kola italijanske Serije A.
Drugoplasirana Roma odigrala je nerešeno 1:1 na gostovanju sa Veronom, dok je Empoli sa 3:0 trijumfovao protiv Kjeva.
Lacio je posle preokreta došao do pobede nad Palermom koji je poveo u 26. minutu golom Paula Dibale.
Izjednačenje „nebeskoplavima“ doneo je Stefano Mauri u 33. minutu, da bi konačan rezultat postavio Antonio Kandreva u 78. minutu.
Milan je uz dosta problema došao do trijumfa protiv Ćezene. Oni su slavili golovima Đakoma Boneventure u 22. minutu i Đampaola Pacinija u 90. minutu iz jedanaesterca.
Milanu je ovo tek druga pobeda u poslednjih šest mečeva i sada zauzimaju osmo mesto sa 33 boda, dok je Ćezeni 19. sa 16.
Roma u gostima protiv Verone nije uspela da dođe do uspeha, već samo do sedmog remija na poslednjih osam utakmica.
Prednost „vučici“ doneo je Frančesko Toti u 26. minutu, da bi Verona do izjednačenja došla autogolom Sejidua Keite u 38. minutu.
Srpski internacionalac Boško Janković nastupao je do 69. minuta za Veronu.