Udinese Calcio v Torino FCGoleada u Udinu, remi Rome

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na svom terenu Torino sa 3:2, dok je Roma u gostima odigrala nerešeno bez golova sa Kjevom u utakmicama 26. koal italijanske Serije A.
Empoli i Đenova su odigrali nerešeno 1:1, dok na utakmici Parma – Atalanta nije bilo golova.
U Udinu je domaći Udineze trijumfovao posle preokreta protiv Torina.
Gosti su poveli u 15. minutu golom Fabija Kvaljarele, a izjednačenje Udinezeu doneo Antonio Di Natale u već u sledećem napadu.
Domaća ekipa je do preokreta došla u 25. minutu, a autogol postigao je Kristijan Molinaro.
Di Natale je svojim drugim golom u 49. minutu duplirao prednost Udinezea, da bi Marko Benasi u 69. postavio konačih 3:2.
Roma je nastavila seriju nerešenih rezultata u Seriji A, a ovaj put, iako je bila znatno bolji rival, nije usepela da savlada Kjevo.
„Vučica“ je imala nekoliko dobrih prilika, a najbolju je propustio Žervinjo u 42. minutu, kada je posle solo prodora izašao sam ispred golmana Albana Bizarija, međutim, lopta je nakon šuta otišla pored gola.
Srpski internacionalac Adem Ljajić ušao je u 60. minutu u igru umesto Frančeska Totija.
Roma je ovim remijem, četvrtim uzastopno, znatno umanjila svoje šanse da sustigne lidera Juventus, koji sada ima osam bodova prednosti i utakmicu manje.
Prilično uzbudljivu utakmicu odigrali su Empoli i Đenova, ali na kraju nije bilo pobednika.
Đenova je povela golom M’Bajea Nijanga u 27. minutu, dok je konačan rezultat postavio Federiko Barba u 66.
Parma, koja je ostala bez vlasnika i umalo izbačena iz Serija A zbog finansijskih problema, je posle skoro mesec dana pauze odigrala prilično dobar meč protiv Atalante.
Na kraju „mlekadžije“ nisu došle do trijumfa, ali su bili bolji rival od Atalante.
Ranije danas Ćezena i Palermo odigrali su nerešeno bez golova, dok se večeras od 20.45 sastaju Napoli i Inter.