ronaldo crni dresRonaldo postavio rekord po broju golova u evrokupovima

Napadač Real Madrida Kristijano Ronaldo postavio je večeras rekord po broju postignutih golova na utakmicama evrokupova.
Na revanšu osmine finala Lige šampiona izmedju Reala i Šalkea u Madridu, gde je na poluvremenu nerešeno 2:2, Ronaldo je najpre zatresao mrežu u 25. minutu i izjednačio rekord kojeg je sa 77 golova držao bivši igrač Reala, Raul, a potom u finišu poluvremena postigao još jedan, rekordni 78. gol.
Ronaldo je ujedno izjednačio rekord po broju golova u Ligi šampiona, kojeg je sa 75 pogodaka držao napadač Barselone Lionel Mesi.
Prvi meč osmine finala Lige šampiona Real Madrid je u Gelzenkirhenu dobio rezultatom 2:0.
Golman Reala Iker Kasiljas izjednačio je rekord Ćavija iz Barselone po broju utakmica u Ligi šampiona pošto mu je večerašnji meč protiv Šalkea 146. nastup u elitnom takmičenju.
Povezana vest:  Lalatović: Milijaš će nedostajati ekipi ako ode