partizan slavljePartizan bolji od Rada za novih „+4“

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Rada sa 2:0 (1:0) u poslednjem meču 19. kola Superlige Srbije.
Crno-beli su do 14. pobede u šampionatu pred 4.000 gledalaca došli golovima Nikole Drinčića u 31. i Nikole Ninkovića u 49. minutu.
Rad nije došao u Humsku da se brani, igrao je kao i u prethodna tri kola kada je ostvario maksimalan učinak, ali je Partizan u ovom duelu bio jači i sasvim zasluženo došao do trijumfa, ali i nove-stare prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu – četiri boda.
Početak meča nije bio uzbudljiv, ali je napadač crno-belih Nemanja Kojić u 27. minutu atraktivnim udarcem nogom preko glave nagovestio vođstvo Partizana.
Drinčić je i u večerašnjem meču pokazao da je majstor za „slobodnjake“, šutirao je sa oko 25 metara i savladao loše postavljenog golmana Borisa Radunovića.
Trenera Marka Nikolića mogu da raduju odlične partije Nikole Ninkovića u drugom delu sezone, nakon što je u meču protiv „Građevinara“ bio možda i najbolji pojedinac.
Ninković je u finišu prvog dela igre predriblao nekoliko igrača, ali je pogodio prečku gola Rada. Ipak, nije dugo čekao na pogodak pošto je posle asistencije Petra Grbića postavio konačan rezultat.
Sudija Milan Jeremić u 70. minutu morao je na kratko da prekine utakmicu jer su navijači Partizana na južnoj tribini postavili transparente „Pravo čudo kako jedan poziv menja sve, malo ucene da uplaši sudije“ i „Nema dizanja kod ofsajda, u stranu se gleda“, ali zbog toga što su uvredljivo skandirali čelniku Crvene zvezde Zvezdanu Terziću.
Rezultati i strelci 19. kola Superlige:
Borac Čačak – Radnički Kragujevac 2:0 (Ožegović 38, Zec 90)
Donji Srem – Radnicki Niš 0:0
Napredak – Mladost 1:1 (Dimitrov 21. – Pavlov 90)
Novi Pazar – OFK Beograd 3:1 (Kostić 30, Pavlović 54, Radivojević 63. – Jovanović 53. penal)
Vojvodina – Jagodina 1:4 (Stojanović 11. – Gašić 5, Savković 15, Lepović 42, Martinović 67)
Voždovac – Čukarički 0:0
Spartak – Crvena zvezda 1:3 (Georgijević 35. – Lazić 5, Ristić 29. penal, Jović 78)
Partizan – Rad 2:0 (Drinčić 31, Ninković 49)
Tabela: Partizan 46 bodova, Crvena zvezda 42, Čukarički 36, Vojvodina 33, Jagodina i Novi Pazar po 27, OFK Beograd 26, Rad 25, Mladost 23, Spartak 21, Napredak, Borac i Donji Srem po 20, Radnički Niš i Voždovac po 18, Radnički Kragujevac 11.
Povezana vest:  Juventus siguran protiv Sijene, Roma slavila u Bergamu