Torino LazioLacio pobedio u Torinu, Fiorentina slavila posle preokreta

Fudbaleri Lacija pobedili su večeras u gostima ekipu Torina sa 2:0, dok je Fiorentina kod kuće slavila protiv Milana rezultatom 2:1, u utakmicama 27. kola italijanske Serije A.
Rimljani su nastavili odličnim partijama i 15. pobedom ove sezone prišli na samo bod drugoplasiranoj Romi, a pobegli tri najbližem pratiocu Napoliju.
Vrednom uspehu gostiju doprineo je srpski reprezentativac Dušan Basta, koji je odigrao celu utakmicu, kao i Nikola Maksimović u sastavu Torina.
Fiorentina je spektakularnim preokretom došla do trijumfa nad Milanom, kojeg je jednostavno šokirala u samoj završnici susreta.
Roso-neri su vodili od 56. minuta i bili na dobrom putu da prekinu lošu seriju, ali su prokockali pobedu pred kraj, kada su bukvalno nokautirani.
Golovima Rodrigeza i Hoakina u roku od pet minuta „viola“ je osvojila ceo plen i ostala u trci za treće mesto, nanevši gostima osmi poraz za verovatni oproštaj trenera Pipa Inzagija.
Torino – Lacio 0:2 (Anderson 71, 78)
Fiorentina – Milan 2:1 (Rodrigez 83, Hoakin 89 – Destro 56)
U preostalom meču od 21 sat igraju Roma i Sampdorija.