Atletico Madrid Bayer LeverkusenAtletiko bolji od Bajera posle penala za četvrtfinale LŠ

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su danas posle penala eliminisali Bajer Leverkuzen.
Atletiko je kao domaćin u revanšu pobedio 1:0, istim rezultatom kojim je Bajer slavio u prvom susretu, dok je španska ekipa dobila na penale 3:2.
Jedini gol u 120 minuta revanša u Madridu postigao je Mario Suares u 27. minutu.
Nakon više odbitaka i izbačenih lopti iz kaznenog prostora, Suares je šutirao sa 20 metara, a lopta se odbila od štopera gostiju Omera Topraka i prevarila golmana Bernda Lenoa.
Nakon gola nije bilo većih prilika, bliži novom pogotku bio je Atletiko, ali je dobro branio Leno.
Strelci za Atletiko u penal seriji bili su Antoan Grizman, Suares i Fernando Tores, promašili su Raul Garsija i kapiten Koke, dok je u gostujućoj ekipi pogotke postigli Simon Rolfs i Gonsalo Kastro, a neprecizni su bili Hakan Čalhanoglu, Toprak i Štefan Kisling.
Večeras se u četvrtfinale plasirao i Monako, koji je i pored poraza u revanšu od Arsenala sa 2:0 prošao dalje, pošto je u prvom duelu pobedio u gostima sa 3:1.