Milan CagliariMilan bolji od Kaljarija

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Kaljari sa 3:1 u 28. kolu italijanske Serije A.
Milanu je ovo prva pobeda posle tri kola, a golove na večerašnjem meču postigli su Žeremi Menez u 21. i 78. minutu iz jedanaesterca I Filipe Mekses u 49. minutu.
Jedini pogodak za Kaljari postigao je Dijego Farijas u 47. minutu.
Milan je poveo lepim pogotkom Meneza u 21. minutu utakmice. Andrea Poli je sa sredine poslao loptu na levu stranu, Menez ju je primio I preciznim udarcem poslao u suprotnu stranu protivničkog gola.
Na samom početku drugog poluvremena Kaljari je izjednačio preko Farijasa, koji je sve uradio sam i solo prodor po levoj strani završio sjajnim udarcem.
Međutim, posle samo dva minuta Milan je ponovo poveo. Nakon kornera koji je izveo Menez loptu je sa ivice šesnaesterca poluvolejem u gol poslao Mekses. Konačan rezultat postavio je 12 minuta pre kraja meča Menez sa „bele tačke“.
Milan je posle ove utakmice sedmi na tabeli Serije A sa 38 bodova, dok je Kaljari pretposlednji sa 21 osvojenim bodom.

Povezana vest:  Saša Ilić: Pratim Zvezdu, ali se ne opterećujem njom