Euro 2016 logo

KVALIFIKACIJE ZA EP

Turska u finišu ispustila pobedu, sigurni BiH i Belgija

Fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Belgije zabeležile su večeras pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine.
Belgija i BiH bili ubedljivi protiv Kipra (5:0), odnosno Andore (3:0), dok pobednika nije bilo u mečevima Bugarska – Italija (2:2) i Holandija – Turska (1:1).
Reprezentacija BiH je ostvarila prvi trijumf u kvalifikacijama na debiju novog selektora Mehmeta Baždarevića. Napadač Mančester Sitija Edin Džeko postigao je „het-trik“, ali ništa manje zasluge nema asistent kod svih golova Senad Lulić.
BiH se tako vratila u trku za plasman na šampionat u Francusku, posle lošeg starta i dva poraza.
Turska je bila na pragu iznenađenja i velika tri boda u Amsterdamu, pošto je do poslednjeg minuta imala minimalno vođstvo preko Buraka Jilmaza. Ipak, Klas Jan Huntelar je u drugom minutu sudijske nadoknade sprečio prvi poraz njegovog tima na domaćem terenu u istoriji kvalifikacija za EP.
Fudbaleri Italije, koji su bili oslabljeni povredama i još pod utiskom zbog prećenja Antoniju Konteu, odigrali su na njihov svojstven način 2:2 u Bugarskoj. Domaći tim pobede i povratka u borbu za EP sprečio je naturalizovani Italijan Eder pogotkom pet minuta pre kraja.
Ranije danas pobede su zabeležili Island, Vels, Azerbejdžan i Hrvatska.