N.Ireland   FinlandKVALIFIJACIJE ZA EP 2016
Grupa F: Pobede Rumunije i Severne Irske

Fudbalska reprezentacija Rumunije pobedila je danas u Ploeštiju Farska Ostrva sa 1:0, u utakmici petog kola Grupe F u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine I preuzela prvo mesto na tabeli.
Jedini gol na utakmici postigao je Klaudiju Keseru u 21. minutu.
Rumunija je posle četvrte pobede, a treće uzastopne, prva na tabeli Grupe F sa 13 bodova, a Farska Ostrva zauzimaju pretposlednje mesto sa tri boda.
U sledećem kolu, 13. juna Rumunija će igrati na gostovanju protivSeverne Irske, a Farska Ostrva takođe na svom terenu protiv Grčke.
Fudbaleri Severne Irske pobedili su u Belfastu Finsku sa 2:1 I učvrstili se na drugom mestu na tabeli.
Na stadionu Vindzor Park domaći su za pet minuta postigli dva gola, a dvostruki strelac bio je Kevin Laferti, u 33. i 38. minutu. Jedini gol za Finsku postigao je Berat Sadik u 90. minutu.
Severna Irska je druga na tabeli sa 12 bodova, a Finska posle trećeg uzastopnog poraza zauzima četvrto mesto sa četiri boda.
U sledećem kolu, 13. juna Finska će na svom terenu igrati protiv Mađarske.
Fudbaleri Mađarske i Grčke odigrali su večeras u Budimpešti bez golova.
Mađarska je nastavila niz od četiri utakmice bez poraza i treća je na tabeli sa osam bodova, a Grčka, koja još nema pobedu u grupi, zauzima poslednje mesto sa dva boda.

Povezana vest:  Utakmice Svetskog prvenstva u 11 gradova na 12 stadiona u Rusiji