Roma NapoliPjanić doneo Romi pobedu nad Napolijem

Fudbaleri Rome pobedili su danas na svom terenu ekipu Napolija sa 1:0 (1:0) u prvom meču 29. kola italijanske Serije A.
Derbi kola odlučio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić golom u 25. minutu, posle asistencije Alesandra Florencija.
Ekipa Rudija Garsije je savladala direktnog konkurenta za mesto koje vodi u Ligu šampiona i drugim trijumfom u nizu nagovestila da je izašla iz rezultatske krize.
Junak meča na Olimpiku bio je golman Rome Morgan de Sanktis, koji je odbranio nekoliko odličnih šansi Drisu Martensu i Manolu Gabijadiniju.
Srpski fudbaler Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta i bio jedan od najzapaženijih aktera.