Palermo AC MilanLacio nastavio pobedničku seriju, trijumf Milana

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima ekipu Kaljarija sa 3:1, dok je Milan sa 2:1 savladao Palermo u 29. kolu italijanske Serije A.
Lacio je pobedom nad Kaljarijem od 3:1 nastavio seriju pobeda, odnosno upisao je i šestu uzastopnu.
Trećeplasirana ekipu Serije A povela je golom Miroslava Klosea u 31. minutu, dok je izjednačenje Kaljariju doneo Marko Sau u 50. minutu. Deset minuta kasnije novu prednosti Laciju doneo je Lukas Bilja iz jedanaesterca.
Bilja je samo devet minuta kasnije imao šansu da uveća prednost svoje ekipe, ali nije uspeo da realizuje još jedan penal.
Konačnih 3:1 postavio je Marko Parolo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.
Milan je u gostima slavio protiv Palerma sa 2:1.
Gosti su poveli u 37. minutu pogotkom Alesija Ćerćija, a izjednačenje Palermu je doneo Paulo Dibala sa bele tačke u 72. minutu. Konačan rezultat postavio je Žeremi Menez sedam minuta pre kraja meča.
Inter je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa Parmom. Prednost Interu doneo je Fredi Guarin u 25. minutu, ali je Andi Lila u 44. minutu doneo izjednačenje Parmi.
U preostalim mečevima Đenova i Udineze su odigrali nerešeno 1:1, Torino je slavio protiv Atalante u gostima sa 2:1, Sasuolo je na svom terenu pobedio Kjevo sa 1:0, dok je najviše golova viđeno na meču između Verone i Ćezene – 3:3.
Ranije danas, Roma je na svom terenu savladala Napoli sa 1:0.