ronaldo slavlje-Gonzalo Arroyo Moreno  Getty Images Sport

Real torpedovao Granadu – 9:1

Fudbaleri madridskog Reala deklasirali su danas Granadu sa 9:1 u 29. kolu Primere i barem se do večeras približili prvoplasiranoj Barseloni na bod zaostatka.
Udarna igla „kraljevskog kluba“ bio je Kristijano Ronaldo koji je het trikom u prvom poluvremenu, a potom sa još dva gola u drugom zapečatio sudbinu Granade koja je ovim porazom nadomak selidbe u drugu ligu.
Ronaldo je sa 36 golova sada prvi strelac Primere u sezoni.
Prvi gol za Madriđane postigao je Geret Bejl u 25. minutu kada je posle kardinalne greške odbrane Granade ostao sam pred golmanom i onda ga lako savladao.
Prvo torpedovanje Granade u režiji Ronalda u trajanju od osam minuta počelo je u 30. minutu kada je Portugalac na asistenciju Rodrigeza prvi put zatresao mrežu, da bi drugi put bio efikasan volejom u 36. minutu, a u 38. efekltnim projektilom sa oko 25 metara za vođstvo Reala od 4:0.
Tu se nisu završile muke Granade koja je poput pogođenog broda ubrzano tonula. U drugom poluvremenu nastavljena je nemilosrdna goleada Madriđana , koji povećavaju na 5:0 preko Benzeme koji u 52. minutu maestralno, na oko pet šest metara od gola, prima loptu na grudi i zakucava je u mrežu.
Dva minuta kasnije nastavila se noćna mora za Granadu koja prima i šesti gol – četvrti Ronaldov, a u 56. Benzema još jednom trese mrežu.
Utešni gol za goste postigao je Ibanjez u 74. minutu, ali je Majnc u 83. minutu autogolom doprineo košmaru Granade, koja u 90,. prima još jedan gol od Ronalda za konačnih 9:1.
Rezultat i strelci:
Real Madrid – Granada 9:1 (Bejl 25, Ronaldo 30,36,38,54, 90, Benzema 52, 56, Majnc 83 autogol – Ibanjez 74)