Aston Villa  LiverpoolAston Vila u finalu FA kupa pobedom protiv Liverpula

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se danas finale FA kupa pošto su u Londonu posle preokreta pobedili Liverpul sa 2:1.
Aston Vila će u finalu igrati protiv Arsenala, 30. maja na Vembliju u Londonu. Arsenal je juče pobedio Reding sa 2:1.
Ekipa iz Birmingema je veći deo utakmice bila bolja, ali je Liverpul poveo, u 30. minutu golom Felipea Kutinja posle asistencije Rahima Sterlinga.
Aston Vila je izjednačila šest minuta kasnije golom Kristijana Bentekea, a pobedu ekipi iz Birmingema doneo je Fabijan Delf u 54. minutu.
Liverpul je u završnici pokušavao da izjednači, šanse su imali Stiven Džerard u 86. minutu i Mario Baloteli dva minuta kasnije, ali nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu.
Aston Vila je sedam puta osvajala FA kup, a poslednji put 1957. godine. Poslednji put Vila je igrala u finalu tog takmičenja 2000. godine, kada je izgubila od Čelsija sa 0:1.
Liverpul će tako i treću uzastopnu sezonu završiti bez trofeja.