Roma    AtalantaNovi kiks Rome, Palermo jedini pobedio

Fudbaleri Rome nastavili su sa lošim rezultatima u finišu sezone, pošto su danas na svom terenu remizirili sa Atalantom 1:1 (1:1) u utakmici 31. kola italijanske Serije A.
Rimljani su rano poveli golom iz penala preko kapitena Frančeška Totija u trećem, ali je Herman Denis takođe sa „kreča“ izjednačio u 23. minutu.
Ekipa Rudija Garsije je veći deo sezone bila za petama lideru i skoro sigurno novom-starom šampionu Juventusu, ali je lošim partijama u poslednje vreme ugrozila čak i mesto za Ligu šampiona.
Atalanti će bod osvojen na Olimpiku mnogo značiti u nastavku borbe za opstanak, pošto se nalazi tačno iznad crte.
Parmu najverovatnije nećemo gledati u Seriji A naredne sezone, ali ona ne želi olako da se oprosti od najjače italijanske lige. Iako tim zbog finansijskih problema gubi bodove van terenu, danas su uspeli da na gostovanju Empoliju izbore remi – 2:2.
Pobednika nije bilo u susretu Kjeva i Udinezea, dok je Palermo na Siciliji bio bolji od Đenove sa 2:1 golovima bugarskog napadača Ivajla Čočeva.