cz cedevita aba 25042015 006Crvena zvezda povela protiv Cedevite

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige, pošto su večeras u Pioniru savladali Cedevitu sa 68:59(24:19, 18:15, 12:20, 14:15).
Zvezda je do pobede došla u uzbuljivoj završnici, iako je na pauzu između druge i treće četvrtine otišla sa 18 poena prednosti (42:24).
Crveno-beli su sjajno otvorili meč. Izuzetno čvrstom odbranom i raznovrsnom igrom u napadu došli su do ubedljive prednosti, koju su neshvatljivo ispustili nakon serije gostiju od 15:0 u trećoj četvrtini – 47:42.
Izabranici Dejana Radonjića uspeli su da odbiju nalet Cedevite i uprkos velikom padu u drugom poluvremenu dođu do početnog vođstva u seriji.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili kapiten Luka Mitrović i Boban Marjanović. Mitrović je ubacio 18 poena, dok je Marjanović susret završio sa 15 poena i 12 skokova.
Jedini dvocifren učinak kod Zagrepčana imao je Luka Babić – 12 poena.
Naredna utakmica igra se sutra od 20.30, takođe u Pioniru, a zatim se finalna serija seli u Zagreb.

Povezana vest:  Bulatović: Odluka o propustima na derbiju u četvrtak