Bayer Leverkusen  Bayern MunichBajer pobedio Bajern

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su večeras na svom terenu Bajern iz Minhena sa 2:0, u utakmici 31. kola Bundes lige i prekinuli njegovu seriju od četiri pobede.
Bajer je poveo u 55. minutu golom Hakana Kalhanoglua iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a konačan rezultat postavio je Julijan Brandt u 82. minutu. On je danas napunio 19 godina.
Bajern je prošle nedelje, četiri kola pre kraja odbranio titulu, a danas je pretrpeo tek treći prvenstveni poraz.
Ekipa Pepa Gvardiole je prva na tabeli sa 76 bodova, a Leverkuzen, koji u poslednjih 10 utakmica ima osam pobeda, zauzima treće mesto natabeli sa 58 bodova.
Bajern će u sredu od 20.45 igrati protiv Barselone na Kamp Nou prvu polufinalnu utakmicu Lige šampiona. Barselona je ranije danas pobedila Kordobu sa 8:0.