sinisa mihajlovic Massimo FerreroPobede Sampdorije i Atalante

Fudbaleri Sampdorije pobedili su danas na gostujućem terenu Udineze sa 4:1, u utakmici 35. kola italijanskog prvenstva i prekinuli niz od šest utakmica bez pobede.
Roberto Sorijano bio je dvostruki strelac u ekipi iz Đenove, golove je postigao u 26. i 63. minutu. Pogotke su postigli još Afrije Akva u 80. minutu i Alfred Dankan u 90. minutu. Jedini gol za Udineze postigao je Antonio Di Natale u 87. minutu iz jedanaesterca.
Sampdorija, koju predvodi srpski trener Siniša Mihajlović, popela se na peto mesto na tabeli sa 54 boda i ta pozicija je vodi direktno u Ligu Evropa sledeće sezone. Udineze zauzima 14. mesto na tabeli sa 41 bodom.
Fudbaleri Atalante pobedili su na gostujućem terenu Palermo sa 3:2 i napravili veliki korak ka opstanku u ligi. Ekipa iz Bergama povela je u šestom minutu golom Danijelea Bazelija, a vođstvo je duplirao Siniša Anđelković autogolom u 17. minutu. Franko Vaskes je u 43. minutu smanjio zaostatak domaćih, a novu prednost od dva gola Palermu je doneo Alehandro Daro Gomes u 51. minutu. Konačan rezultat postavio je Luka Riđoni u 68. minutu. Atalanta je prekinula niz od četiri remija i zauzima 17. mesto sa 36 bodova i ima osam više od Kaljarija koji je u zoni ispadanja. Udineze je 14. na tabeli sa 41 bodom.
U ostalim utakmicama Sasuolo je pobedio Ćezenu sa 3:2, a u gradskom derbiju Kjevo i Verona odigrali su nerešeno 2:2.
Večeras igraju još Empoli – Fiorentina, Parma – Napoli i Lacio – Inter.
Rezultati i strelci 35. kola Serija A:
Kjevo – Verona 2:2 (Paloši 9, Pelisije 40 – Gomez 20, Toni 26)
Ćezena – Sasuolo 2:3 (Defrel 15, Brienca 29 – Zaza 48, Taider 51, Misisrolo 69)
Palermo – Atalanta 2:3 (Vaskez 43, Rigoni 68 – Baseli 6, Anđelković 17, Gomez 51)
Udineze – Sampdorija 1:4 (Di Natale 87. penal – Sorijano 25, 62, Akva 80, Dankan 89)