roma slavje

Roma pobedila Lacio i obezbedila direktan plasman u Ligu šampiona

Fudbaleri Rome pobedili su danas na gostovanju Lacio sa 2:1 u poslednjoj utakmici 37. kola italijanske Serije A. Roma je ovim trijumfom potvrdila drugo mesto u prvenstvu Italije i direktan plasman u Ligu šampiona, dok će Lacio morati u kvalfikacije.
Roma je do prednosti došla u 73. minut, kada je Huan Iturbe zatresao mrežu Lacija na asistenciju Viktora Ibarba. Srpski internacionalac Filip Đorđević je u 82. minutu doneo Laciju izjednačenje, ali je Roma samo tri minuta kasnije golom Mapua Janga-Mbive došla do trijumfa.
Srpski reprezentativac Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, dok je Đorđević u igru ušao u 76. minutu. S druge strane, Adem Ljajić je utakmicu presedo na klupi „vučice“. Roma kolo pre kraja šampionata zauzima drugo mesto sa 70 bodova, dok je Lacio treći sa 66.

Povezana vest:  Mančester siti desetkovan gostuje Sanderlendu