ronaldo loptaRonaldo postigao „het-trik“ u pobedi nad Jermenijom

Fudbalska reprezentacija Portugalije pobedila je danas u gostima selekciju Jermenije sa 3:2 (1:1) u utakmici I grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope.
Ekipa Paula Benta dodatno se približila plasmanu na šampionat u Francuskoj i učvrstila na prvom mestu grupe u kojoj se nalazi i Srbija.
Tvorac novog trijumfa ponovo je bio Kristijano Ronaldo, strelac „het-trika“, kojim je poništio fantastičan gol Markosa Pizelija iz slobodnog udarca za vođstvo Jermena.
Napadač madridskog Reala iskoristio je kikseve domaće odbrane i u razmaku od pola sata postigao tri gola.
Jermenija je pokušala da se vrati nakon crvenog kartona Tijaga u 62, ali sve što je uspela je da uvede neizvesnost golom Hjara Mkojana deset minuta kasnije.
Slično kao Ronaldo, i Robert Levandovski je sa tri gola „gurnuo“ selekciju Poljske korak bliže ka Evropskom prvenstvu posle ubedljive pobede nad Gruzijom – 4:0.
Levandovski je u poslednjih četiri minuta postigao tri gola, a u strelce se prethodno upisao Arkadijuš Milik.
U meču iste grupe Republika Irska i Škotska remizirali su u britanskom derbiju. Irci su poveli pogotkom Valtersa iz ofsajd pozicije u finišu prvog dela igre, ali je Melouni izjednačio rezultat.